6. října 2014

ÚŽASNÝ KOKOSOVÝ OLEJ!

Ahoj všichni, vítejte zpátky na mém blogu! A dnešní článek bude o kokosovém oleji. Tenhle zázrak jsem objevila teprve nedávno. Kokosový olej je skvělý, protože ho můžete využívat na spoustu věcí. A proč kokosový olej tak miluju?
První věc, na kterou kokosový olej můžete použít, jsou vlasy. Můžete ho použít jako zábal na vlasy nebo třeba jako balzám. Tento olej dodá vlasům nádhernou kokosovou vůni, hydrataci, lesk a sílu, protože "kokosák"  se řadí mezi nejzdravější oleje na světě, a proto je tak velice účinný a vyživující. Mimo zábalů se také velmi doporučuje, masírovat s ním celou pokožku hlavy, protože to napomáhá k odstranění lupů. Pro majitelky hustých, nepoddajných nebo suchých vlasů se dá kokosový olej rozetřít po celé délce vlasů. Díky tomu pak budou vlasy poddajnější a krásné hladké. Pro ty z nás, kteří mají jemnější vlasy je lepší použít olej jen na konečky.
Dále kokosový olej využívám jako intenzivní hydratační krém na tělo, ale také jako oční krém nebo pleťový krém. Můžete si teď říkat, že pravděpodobně mám pak mastnou pokožku, mám akné atd., tak olej na to asi nebude nejlepší? Ale není to pravda! Naopak kokosový olej dělá pokožce hrozně dobře, zklidňuje jí a neucpává póry. Je bohatý na antioxidační látky, které pomáhají organismu vypořádat se s působením volných radikálů a zpomalují tak proces stárnutí. Stimuluje přirozené regenerační procesy buněk a tím podporuje schopnost pleti obnovit se vlastními silami. Také obsahuje vitamín E, takže léčí akné, ekzémy, jakékoliv oděrky nebo spáleniny ze slunce. Můžete ho také použít například jako odstraňovač make-upu. Kokosový olej je samozřejmě na olejové bázi, takže skvěle odličuje. Výborný je také na masáže, strie nebo nehty.
Další věc, která mně překvapila je, že tento olej bělí zuby. Tímto olejem si prý kdysi lidé čistili zuby, takže se dnes doporučuje používat po klasickém čistění zubů. Stačí si na prst dát malé množství oleje a přeject s ním zuby a zuby by pak měly být bělejší. Pro úplné vysvětlení proč to tak je, naleznete na různých internetových adresách.
Samozřejmě dále se kokosový olej doporučuje na vaření, pečení, ale i do studené kuchyně.Výborně se hodí i ke slaným jídlům. Slouží jako skvělá náhražka másla při alergii na mléko. Neobsahuje cholesterolu, je bohatý na kyselinu laurovou, kaprylovou či myristovou. Je bez umělých konzervantů, syntetických dochucovadel či barviv. Při použití do pečení místo másla či klasického oleje přináší větší křehkost, lehkost a snadnější stravitelnost. Nepatří ale jen do kuchyně, ale používá se i k hubnutí. Je to vlastně tuk, který naše tělo pomaleji stráví a má takzvané "kratší řetězce", které zrychlují metabolismus a to má učinek na hubnutí. Proto v kuchyni nahrazujte tuky a oleje právě "kokosákem".
Kokosový olej má pevné složení, ale při vyšších teplotách se mění na složení kapalné. V létě je tedy většinou tekutý, a čím více se blížíme zimě, tím více je pevný. Můžete ho sehnat v jakékoliv lékárně, prodejně zdravé výživy, na internetu a v jakékoliv drogerii DM.
Já doma vlastním BIO kokosový olej PURITY VISION, který údajně pochází z čistých oblastí tropických ostrovů a mořského pobřeží. Palmy jsou zde pěstovány v čisté přírodě podle zásad kontrolovaného ekologického zemědělství. Zralé plody jsou pak ručně zpracovávány tradiční metodou lisování za studena. Jedině tak si olej uchovává všechny vitamíny a antioxidační látky prospěšné lidskému organismu. A zakoupila jsem ho právě v drogerii DM. Zde se prodává ve 100 ml balení za cca 90 Kč a ve 300 ml balení za cca 180 Kč.
Doufám, že Vás dnešní článek neunudil a že jste se dozvěděli něco nového ;).
Napište mi, jaké je Vaše zkušenost právě s kokosovým olejem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc si vážím Tvého komentáře ;)